Prezračevanje z rekuperacijo je danes eden izmed najbolj kakovostnih oblik prezračevanja stavb, saj zagotavlja najboljšo kakovost zraka in s tem najbolj optimalne razmere za bivanje. Da pa takšen sistem nomalno deluje, je nujno potreben rekuperator zraka, v katerem se odvija proces izmenjave zraka in vračanja toplote v stavbo. Tako se pozimi v prostoru ohranja toplota in poleti hlad. Glede na to, kako uspešen je prenos toplote nazaj v stavbo je odvisno od kakovosti rekuperatorja, zato je zelo pomembno kakšnega bomo izbrali.

Rekuperator zraka ima vgrajena dva elektromotorja in na ta način omogoča pretok zraka v hišo in iz nje, ter vračanje toplote iz odpadnega zraka na zunanjega v izmenjevalcu toplote. Pomemben podatek je, da se pred vstopom v rekuperator, zrak prefiltrira, kakovostno ohišje pa zagotavlja zvočno izolacijo in zrakotesnost. S pomočjo zaslona na dotik lahko natančno kontrolirate in po potrebi spreminjate pretok zraka.

Prezračevanje vam nudi boljšo kakovost zraka

Verjetno se še spominjate starih okenskih okvirjev, skozi katere je zrak brez problemov uhajal iz prostora, prav tako pa je zunanji zrak prihajal v prostor. Vendar je kljub netesnosti ovoja še vedno prihajalo do slabega zraka v prostoru, zato je naravno prezračevanje z odpiranjem in zapiranjem oken že od nekdaj eden od mogočih načinov prezračevanja, ki pa ima mnoge pomanjkljivosti. Ena od njih je že ta, da na takšno prezračevanje ne smemo pozabiti, ko odpremo okna, moramo biti doma, prav tako pa nimamo natančne kontrole nad dovedenim in odvedenim zrakom.

Zaradi tega in vedno večjih potreb po kakovostnem bivanju, so se tudi načini prezračevanja skozi leta bistveno nadgradili in izpopolnili. Danes so nam tako na voljo različni načini mehanskega prezračevanja, od katerih sta zelo pogosto uporabljena prezračevanje z rekuperacijo in higrosenzibilno prezračevanje. Ne glede na to, za katerega se boste odločili, bo kakovost zraka z njima bistveno boljša.